Nauka angielskiego w podróży - przydatne zwroty i słownictwo

Kiedykolwiek podróżujesz, chcesz być w stanie mówić w lokalnym języku. Oznacza to naukę przydatnych zwrotów i słownictwa. Istnieją pewne powszechne zwroty, które powinieneś znać, takie jak pozdrowienia i pytania o drogę. Powinieneś również nauczyć się terminów i wyrażeń związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Pozdrowienia są niezbędne w rozmowie

Pozdrowienia są istotną częścią rozmowy w języku angielskim w podróży. Pomagają zrobić dobre pierwsze wrażenie i nadają ton rozmowie. Jest to również dobry sposób na rozpoczęcie małej rozmowy i dowiedzenie się o kimś. Ważne jest, aby znać podstawowe powitania dla różnych typów ludzi.

Dzień dobry jest jednym ze standardowych powitań. Jest ono używane pomiędzy 5:00 a 12:00 rano. Możesz go użyć z przyjacielem lub z kimś, kogo nie znasz zbyt dobrze. Jeśli nie masz imienia, możesz zamiast tego użyć „Do”, „Cześć” lub „Dotknij”.

Dzień dobry to kolejne standardowe powitanie. Jest ono używane od 12:00 do 18:00. Możesz również użyć „Good Evening”, jeśli zamierzasz spotkać się z kimś po zachodzie słońca.

Jeżeli spotykasz kogoś po raz pierwszy, często używa się zwrotu „Miło Cię poznać”. Możesz użyć tego powitania osobiście lub przez tekst. Możesz również użyć zwrotu „Jak się masz?”, jeśli nie widziałeś kogoś przez jakiś czas.

„Hej” jest również nieformalnym pozdrowieniem. Używa się go zwłaszcza w stosunku do bliskich przyjaciół. Używa się go w wiadomościach tekstowych i e-mailach. Może być również używany do powitania kogoś niespodziewanego. Używa się go również w Stanach Zjednoczonych i Australii.

„’Sup” jest kolejnym nieformalnym pozdrowieniem. Zwykle używa się go twarzą w twarz lub przez tekst. Możesz również powiedzieć „Nothing much”, aby wskazać, że nie masz nic do powiedzenia.

Dziwne pozdrowienia są używane przez bohaterów kreskówek. Są one również używane przez marynarzy w przeszłości. Te pozdrowienia mogą być zabawne. Są one często używane jako zabawny początek rozmowy.

Pytaj o drogę

Zgubienie się podczas podróży to prawdziwa wpadka. Na szczęście możesz temu zapobiec, poznając kilka prostych wskazówek.

Najlepszym sposobem na uniknięcie zgubienia się jest bycie przygotowanym i pytanie o drogę w języku angielskim, kiedy jest to potrzebne. Jednak pytanie o drogę po angielsku nie zawsze jest łatwe. Możesz otrzymać odpowiedź od niewłaściwej osoby lub otrzymać pytanie, którego nie jesteś świadomy.

Najlepszym sposobem na nauczenie się jak pytać o drogę po angielsku jest praktyka. Spróbuj użyć obrazka lub mapy, aby pomóc sobie przypomnieć. Dobrym pomysłem jest również noszenie przy sobie długopisu, aby naszkicować surową mapę.

Używanie odpowiedniej terminologii to kolejny sposób na zapewnienie sobie wskazówek. Właściwy leksykon pomoże Ci poruszać się po mieście bez utraty ochłody. Nauczenie się kilku podstawowych terminów może również zaoszczędzić pieniądze.

Kurs ABA English zapewnia bezpłatną, niezobowiązującą lekcję sztuki pytania o drogę w języku angielskim. Kurs ma ponad 30 milionów studentów. Kurs zawiera również lekcje z pozostałych podstaw nauki języka angielskiego. Możesz uczyć się go tyle razy, ile chcesz. Jest to świetny sposób, aby podszkolić swoje umiejętności językowe, a jednocześnie poprawić swoje umiejętności czytania i pisania w tym samym czasie.

Nauka pytania o drogę po angielsku to umiejętność, którą możesz wykorzystać na swoją korzyść, niezależnie od tego, czy podróżujesz do obcego kraju, czy po prostu wyjeżdżasz z miasta w interesach. Pamiętaj, aby być uprzejmym i mieć na uwadze cel podróży. Nigdy nie wiadomo, kiedy może pojawić się nagły wypadek.

Zwroty dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia w lokalnym języku

Używanie języka angielskiego w odniesieniu do zdrowia i dobrego samopoczucia nie jest tym samym, co używanie języka, który jest rodzimy w danym miejscu. Jeśli planujesz podróż za granicę, możesz potrzebować wiedzy na temat właściwej etykiety dla różnych czynności związanych ze zdrowiem. Poniżej znajduje się kilka z wielu skrótów związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, na które należy zwrócić uwagę.

Kompletny leksykon zdrowia i dobrego samopoczucia jest niezbędny dla Twojego dobrego samopoczucia. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz członka rodziny, czy wyjeżdżasz na zasłużony urlop, posiadanie w zanadrzu odpowiednich słów jest jedynym sposobem na zapewnienie, że zostaniesz przywitany z uśmiechem. Na szczęście istnieje wiele narzędzi i zasobów, które mogą Ci pomóc. Niektóre z lepiej ocenianych zasobów znajdują się w dziale podróży, podczas gdy inne są bardziej wyspecjalizowane. Korzystając z tych zasobów, na pewno sprawisz, że Twoja podróż będzie tak bezstresowa, jak to tylko możliwe. Jeśli masz długą listę miejsc docelowych, pamiętaj, aby odpowiednio zaplanować. Na przykład, będąc w drodze, możesz ulec pokusie spakowania torby z przekąskami i kilkoma napojami. Pamiętaj, aby zachować nawodnienie i wziąć dużo witamin i suplementów, aby uniknąć negatywnych skutków zdrowotnych.

Miejsca, w których można nauczyć się wyrażeń i terminów

Znajomość kluczowych wyrażeń i terminów związanych z podróżowaniem może sprawić, że wycieczka na drugi koniec świata będzie przyjemniejsza i mniej zniechęcająca. Niektóre z najważniejszych terminów i wyrażeń obejmują etykietę podróżowania, która jest wymagana, aby poruszać się w każdym obcym kraju, a także small talk, który pomaga zaprzyjaźnić się i zbudować rapport z mieszkańcami. Niektóre z najlepszych miejsc do nauki angielskiego dla wyrażeń i terminów podróżniczych obejmują: Memrise, Google translate i Duolingo.

Najważniejszą rzeczą, którą należy tutaj zauważyć, jest to, że podczas gdy te narzędzia są skuteczne, ważne jest, aby nauczyć się odpowiednich. Ponadto, najlepsze miejsca do nauki angielskich wyrażeń w podróży to te, w których możesz być pewien, że masz dostęp do native speakera.

Zapisywanie zwrotów i pytań

Zawsze, gdy wybierasz się do kraju anglojęzycznego, dobrze jest nauczyć się kilku podstawowych zwrotów podróżniczych. Są one świetne do porozumiewania się, docierania z punktu A do punktu B, a nawet zgubienia się. Przekonasz się również, że będziesz ich potrzebował w nagłych wypadkach. Jeśli nie znasz żadnego, poproś kogoś o zapisanie ich. Większość ludzi nie będzie miała nic przeciwko temu, aby to zrobić.

Możesz również użyć pisemnych notatek, aby uchwycić sedno rozmowy. W niektórych sytuacjach nie będzie możliwe robienie notatek pisemnych. Na przykład, jeśli jesteś w szpitalu, możesz nie być w stanie poprosić kogoś o zapisanie Twojego pytania. Możesz jednak poprosić osobę z recepcji, aby zapisała je dla Ciebie. Dzięki temu będziesz mógł je później zapamiętać. Alternatywnie można przeczytać zapisaną notatkę, co można zrobić kilka razy. Można również poprosić osobę o powtórzenie jej. Pomoże to zrozumieć, co mówi.

Jeśli musisz poprosić kogoś o powtórzenie czegoś, możesz powiedzieć „Czy możesz to powtórzyć?”. Jest to powszechny zwrot dla prośby ludzi o mówienie wolniej lub głośniej. Jest to również powszechny zwrot dla prośby kogoś o wyraźniejsze mówienie. Możesz również poprosić o dostęp do przejścia, mówiąc „Przepraszam” lub „Przepraszam, że mówię po angielsku”. Jest to dobry sposób, aby poprosić kogoś o wyraźniejsze mówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *