Nauka angielskiego dla seniorów

Niezależnie od tego, czy dopiero przeprowadzasz się do kraju anglojęzycznego, czy mieszkasz tam od lat, nauka języka jest ważna, abyś mógł się poruszać i porozumiewać z nowymi przyjaciółmi i rodziną. Jeśli myślisz o nauce języka, jest kilka sposobów, w jaki możesz to zrobić.

Popraw swój mózg

Uzyskanie odpowiedniej ilości snu jest kluczowe dla zdrowego mózgu. Badania wykazały, że pominięcie kilku godzin snu może pogorszyć Twoją pamięć i zdolność rozwiązywania problemów.

Wykonywanie odpowiedniej ilości ćwiczeń może również pomóc Ci pokonać popołudniową depresję. Krótkie spacery mogą zrestartować Twój mózg. Możesz również grać w gry mózgowe, aby poprawić swoją pamięć. W gry ćwiczące mózg można grać na telefonie lub komputerze.

Nauka nowego języka może być fajnym sposobem na poprawę pracy mózgu. Badania pokazują, że nauka nowego języka w młodym wieku może zmniejszyć wpływ starzenia się na Twój umysł. W rzeczywistości, Amerykańska Akademia Neurologii przeprowadziła badania, które pokazują, że dwujęzyczność zmniejsza demencję.

Nauka nowego języka zapewnia również wiele innych korzyści. Oprócz poprawy pracy mózgu, może pomóc Ci w praktycznych umiejętnościach. Jeśli masz znajomego obcokrajowca, rozważ naukę języka razem z nim. Nauka języka pomoże Ci zbudować nowe ścieżki neuronowe między częściami Twojego mózgu. Z kolei dzięki temu będziesz miał lepszy zasób słownictwa.

Nauka nowego języka może być wyzwaniem dla seniorów. Ale, korzyści są tego warte. W rzeczywistości, nauka nowego języka może zwiększyć objętość mózgu, zwiększyć funkcje poznawcze i spowolnić spadek umysłowy.

Wykazano, że nauka nowego języka zwiększa obszary mózgu odpowiedzialne za funkcjonowanie wykonawcze. Obszary te są odpowiedzialne za wykonywanie zadań i szybkie przetwarzanie informacji. Obszary te pomagają również opóźnić początkowe efekty demencji.

Granie w gry BrainCurls to świetny sposób na budowanie tych umiejętności. Strona posiada gry, które trenują pamięć, szybkość przetwarzania i umiejętności społeczne. Gry są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i obejmują zagadki, gry słowne i pytania logiczne.

Inne gry mogą pomóc w pamięci, uwadze i rozumowaniu. Niektóre z gier obejmują puzzle, gry karciane i łamigłówki ćwiczące mózg.

Aplikacje ćwiczące mózg są również dostępne dla seniorów. Jedna aplikacja, Elevate, oferuje 40 łamigłówek i ćwiczeń trenujących mózg. Można ją dostosować do własnych potrzeb i zawiera słabe raporty.

Aplikacja Eidetic może również pomóc seniorom z pamięcią. Zawiera trzy łamigłówki brain-teaser, które używają spaced repetition, aby poprawić pamięć. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem IOS i Android.

Zostań częścią nowej społeczności

Zostać częścią nowej społeczności podczas nauki języka angielskiego dla seniorów to szlachetne przedsięwzięcie. Poniższe ciekawostki są najlepsze dla doświadczonego weterana lub neofity. Mam nadzieję, że te ciekawostki są bezmózgie. Po tym wszystkim, co jest lepszym miejscem do sieci niż w towarzystwie podobnie myślących osób.

W rzeczywistości, ten artykuł jest głównym celem jest zapewnienie niektórych bezstronne porady oparte na pierwszej ręki doświadczenia. Kilka tygodni temu uczestniczyłem w dorocznym seminarium Amerykańskiego Stowarzyszenia Szkół Wyższych i Uniwersytetów, stowarzyszenia handlowego społeczności szkół wyższych i uniwersytetów. Chociaż grupa ta może nie być dla osób o słabym sercu, poznałem kilku nowych przyjaciół. Po schmooze, byłem w stanie uzyskać nową perspektywę na moje wybory edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *