Filmy po angielsku - co oglądać, żeby się nauczyć

Niezależnie od tego, czy uczysz się do egzaminu z angielskiego, czy po prostu chcesz poprawić swój angielski, jest kilka filmów, które możesz obejrzeć, a które Ci w tym pomogą. Są to między innymi The Big Bang Theory, The Wizard of Oz, The Hangover, Suits i inne.

The Hangover

Poza tym, że oglądanie filmów po angielsku jest dobrą zabawą, może pomóc Ci zrozumieć kulturę i historię danego kraju. Może to być również dobry początek rozmowy z anglojęzycznymi przyjaciółmi.

The Hangover to komedia, której akcja rozgrywa się w Las Vegas – część ta jest zasługą redakcji strony republika-piekna.pl. Historia śledzi trzech przyjaciół, Stu Price (Bradley Cooper), Alan Garner (Zach Galifianakis) i Phil Wenneck (Ed Helms), jak uczestniczą w wieczorze kawalerskim.

Łatwo zauważyć, dlaczego ten film jest popularny. Dialog jest bardzo dobrze zrobiony, a nawet jest kilka dowcipnych quips. Jest też dużo slangu i lingo, którego trzeba się nauczyć.

The Hangover to doskonały sposób na naukę współczesnego amerykańskiego slangu. Dodatkowo jest to jeden z najlepszych filmów o bromance wszech czasów.

Innym filmem, który jest dobrym wyborem dla osób mówiących po angielsku jest Star Trek Beyond. Jest szybkie tempo, ma dużo akcji i wypełnia brakujące dialogi z wizualną akcją. Być może będziesz musiał obejrzeć film więcej niż raz, chociaż.

Istnieje mnóstwo filmów o chłopcach, które można wykorzystać do nauki o męskiej homosocjalności i współczesnym mężczyźnie. Niektóre z nich to Think Like a Man, Old School i Entourage.

Innym filmem, który uczy Cię języka angielskiego jest film Twilight. To nie jest tradycyjna historia miłosna, ale ma wiele do powiedzenia o romansie i miłości w ogóle.

Wreszcie, film Easy A ma wiele do powiedzenia na temat komunikacji i właściwego używania slangu. Jest to świetny wybór dla osób posługujących się językiem angielskim, ponieważ zawiera proste słownictwo i codzienny slang. Film ma nawet trochę tajemnicy.

The Big Bang Theory

Niezależnie od tego, czy jesteś rodowitym Anglikiem, czy neofitą, The Big Bang Theory jest dobrym miejscem do rozpoczęcia nauki. Jest to również najdłużej działający program z wieloma kamerami w historii telewizji. Program trwał przez dwanaście lat, co jest więcej niż wystarczającym czasem, aby podnieść kilka słów języka.

Program jest godny uwagi ze względu na swoją naukową zawartość. Geek w was prawdopodobnie docenią liczbę równań naukowych, które sprawiają, że na ekranie. Program może się również pochwalić kilkoma godnymi uwagi członkami obsady, w tym Sheldonem, Howardem, Leonardem i Rajem. Chociaż program nie ma najwyższych ocen w dziale ratingów, ma dobry rekord, jeśli chodzi o produkcję dobrej telewizji. Program jest również godny uwagi ze względu na najseksowniejszą postać kobiecą, Mary. Pomimo faktu, że Sheldon i Leonard mają najlepsze szczęście, jeśli chodzi o miłość, Raj ma trochę trudny czas z kobietami.

The show does have its detractors, though. Jednym z takich osobników jest Sheldon, który jest nie tylko żartownisiem, ale także niezręcznym towarzyskim sokiem. Na szczęście, jego umiejętności społeczne mogą być poprawione z odrobiną chutzpah. Pokaz ma swój udział klutzes, jak również, takich jak Leonard, ale on również zdarza się być słodkie. Jedną z rzeczy do odnotowania jest to, że Sheldon ma dużo lęku społecznego, co jest bummer dla faceta, który próbuje datę jego przyszłej żony. Warto również zauważyć, że serial był zwycięzcą w wojnach ratingowych NBC. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu, odwiedź stronę internetową programu. Show ma również fanklub i forum fanów, więc upewnij się, że dołączysz do klubu.

The Parent Trap

Niezależnie od tego czy uczysz się angielskiego czy nie, możesz uczyć się z oryginalnego filmu Parent Trap. Klasyczny film o bliźniakach, ten film skupia się na parze dzieci, które nigdy się nie spotkały. Gdy zaczynają być bardziej świadomi swoich prawdziwych tożsamości, zaczynają wyruszać na przygodę, aby odzyskać swoich rodziców.

Oryginalnie wydany w 1961 roku, film został przerobiony na remake w 1998 roku. W filmie wystąpiły Hayley Mills i Maureen O’Hara. Remake został wyreżyserowany przez Nancy Meyers i jej męża Joe Shyera.

Remake klasycznej Pułapki na rodziców był kręcony w Napa Valley i Londynie. Film został wydany na DVD w marcu 1999 roku. To wydanie DVD oferuje oryginalną angielską ścieżkę dźwiękową, a także francuski dubbing. Posiada również ścieżkę dźwiękową Dolby Digital 5.1.

The Parent Trap DVD został wzmocniony dla telewizorów 16×9 i obraz ma dobre szczegóły i głębię. Dźwięk jest wyraźny i pełny. Posiada również ładny spis dodatków.

„How Hallie Became Annie” to 8:20 film fabularny, który przedstawia kulisy powstawania efektów specjalnych. Zawiera wywiady z osobami nadzorującymi efekty oraz Lindsay Lohan. Są też przykłady technik użytych do osiągnięcia efektów.

Jest też kilka usuniętych scen. Jedna z nich pokazuje Hallie (Lindsay Lohan) poza winnicą. Film ma 2 godziny i 9 minut długości.

„Pułapka na rodziców” to film, który jest jednocześnie nostalgicznym i lekkim smaczkiem. Nie grzęźnie zbytnio w kwestiach społecznych, a bohaterowie sprawiają, że jazda jest przyjemna.

Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków. W weekend otwarcia film zarobił ponad 11 milionów dolarów.

The Wizard of Oz

Pomimo swojego cliched premise, The Wizard of Oz przetrwał próbę czasu. Oprócz piosenek i pieśni, w filmie pojawiają się postacie, które wykazują się odwagą i wytrwałością. Film porusza również tematy samotności, odporności i dopasowania.

Młoda Dorothy Gale jest dziewczyną z farmy w Kansas. Kiedy zostaje porwana przez tornado, trafia do magicznej krainy zwanej Oz. Tutaj spotyka Tchórzliwego Lwa, Stracha na Wróble i Blaszanego Drwala. Ona i Toto podążają za Czarodziejem do Pałacu Oz.

Czarnoksiężnik z Oz jest oparty na książce dla dzieci o tym samym tytule autorstwa L. Franka Bauma. Teściowa Bauma była znaną obrończynią praw kobiet. Baum pracował również w sklepie z luksusowymi towarami. Być może wpadł na pomysł Szmaragdowego Miasta po wizycie na Targach Światowych.

Film składa się z trzech głównych faz. Faza Czarnoksiężnika z Oz jest najbardziej pełna akcji. Jest też najmniej wymagająca. Film rozpoczyna się w czerni i bieli, a następnie zmienia się na kolor. Wpływa to na tonację filmu.

Czarnoksiężnik z Oz był hitem zaraz po premierze. Zdobył trzy nagrody Akademii Filmowej. Oryginalna wersja filmu miała 112 minut długości. Jednak film został skrócony o dodatkowe 11 minut na potrzeby pokazów testowych.

Film został nakręcony tak, aby podobał się widzom. Judy Garland miała zaledwie 16 lat, kiedy zagrała Dorotkę. Jednak jej głos wznosi się do serc widzów. Była wykształconą w teatrze aktorką.

W filmie pojawia się również dobroduszny Tchórzliwy Lew. Chce on zdobyć odwagę i rozum. Pokonuje próby dzięki dobroci i odwadze.

Czarnoksiężnik z krainy Oz był kultowym klasykiem, po którym powstało kilka sequeli. Film zainspirował również sceniczny musical.

Suits

Bez względu na to, czy uczysz się języka, czy po prostu lubisz się dobrze bawić, program telewizyjny może być świetnym sposobem na poprawienie angielskiego słownictwa. Podczas gdy wiele z tych programów jest skierowanych do Amerykanów, możesz również znaleźć te oparte na języku kraju, z którego pochodzisz.

The Great British Bake Off to seria brytyjskich programów telewizyjnych oparta na konkursie pieczenia. To nadal zabawny sposób na naukę brytyjskiej historii i kultury, ale ma też kilka fajnych sztuczek w rękawie.

Najbardziej zauważalnym chwytem programu jest jego „tajna kuchnia”, w której piekarze pracują w kuchni wyglądającej jak wyjęta prosto z filmu o Jamesie Bondzie. Ponieważ akcja programu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, będziesz mógł poćwiczyć swój brytyjski język w najbardziej przyjaznym otoczeniu.

Pokaz taki jak ten to dobry pomysł dla każdego miłośnika angielskiego. Inną główną atrakcją serialu jest imponująca liczba gwiazd. Nie jest zaskoczeniem, że ta seria programów telewizyjnych ma ogromną liczbę fanów w Wielkiej Brytanii.

Show ma jednak jedną poważną wadę. Pomimo sprytnego schematu nazewnictwa, serial nie istnieje zbyt długo. Mimo to, wciąż udaje się wyprodukować kilka dobrych odcinków w każdym tygodniu. Szkoda, że kult bogów pieczenia nie jest większy w Wielkiej Brytanii, ale to problem na inny czas.

Program może być mało dowcipny i mało uroczy, ale to wciąż dobry sposób na poprawę znajomości angielskiego. Z całą gamą postaci do wyboru, na pewno znajdziesz kogoś, kto będzie bardziej niż chętny, aby pomóc Ci poprawić swoje umiejętności językowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *