5 najlepszych programów do nauki angielskiego

Niezależnie od tego, czy uczysz się angielskiego jako drugiego języka, czy jesteś native speakerem, są pewne programy, które musisz obejrzeć, jeśli próbujesz opanować ten język. Wybraliśmy pięć programów, które są świetne do ćwiczenia słownictwa. Te programy obejmują: Grey’s Anatomy, Stranger Things, Brooklyn Nine-Nine, Rick and Morty i Love is Blind.

Grey’s Anatomy

Niezależnie od tego, co myślisz o Grey’s Anatomy, musisz przyznać, że to świetny program do nauki angielskiego słownictwa. Jest to dramat medyczny, ale zawiera również kilka lekkich momentów. Znajdziesz tu wiele dobrze rozwiniętych postaci i pięknie zagranych scen w Grey’s Anatomy.

W Grey’s Anatomy spotkasz kilka dość wadliwych postaci, ale mają one dobre intencje. Próbują naprawić złamanych ludzi. W serialu jest też mnóstwo emocjonalnych dialogów i życiowych sytuacji.

Grey’s Anatomy jest na antenie od ponad dekady, a wciąż jest wiele osób, które nie oglądały go w całości. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz nie wiedzieć, co tracisz.

Będziesz chciał również sprawdzić przewodnik po odcinkach na stronie ABC. Istnieją również wybrane odcinki dostępne na Hulu. W rzeczywistości, można zapisać się na bezpłatny okres próbny – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu pamietnikizpodrozy.pl. Będziesz musiał również mieć metodę płatności, aby skorzystać z próby.

Możesz również korzystać z wirtualnych sieci prywatnych online. Będziesz musiał połączyć się z USA i użyć odpowiedniego VPN, aby uzyskać dostęp do usług streamingowych. Niektóre z tych usług są dostępne tylko poza USA.

Możesz też spróbować obejrzeć Grey’s Anatomy na AppleTV, Netflixie lub Vudu. Możesz również kupić poprzednie sezony na Vudu. Możesz również zapisać się na darmowy okres próbny fuboTV. Możesz również spróbować Windscribe lub ExpressVPN.

Wreszcie, możesz oglądać Grey’s Anatomy na stronie ABC. Niektóre odcinki są dostępne za darmo, ale będziesz musiał użyć VPN, aby uzyskać dostęp. Niektóre usługi streamingowe są dostępne tylko poza USA. Będziesz musiał również zapisać się na wirtualną kartę upominkową, aby ją zrealizować.

Brooklyn Nine-Nine

'Brooklyn Nine-Nine’ follows a group of ragtag cops working in the 99th Precinct of the New York City Police Department. W filmie wystąpili Andre Braugher, Andy Samberg, Terry Crews i Melissa Fumero.

Show śledzi grupę detektywów, na czele której stoi kapitan Raymond Holt, twardy i stoicki policjant. Do jego jednostki należą koledzy detektywi Jake Peralta i Rosa Diaz. Peralta jest inteligentnym, ale zbuntowanym policjantem. Ma skomplikowane życie osobiste.

W serialu pojawia się również mnóstwo zabawnych postaci. Terry Crews jako Terry Jeffords, Joe Lo Truglio jako Charles Boyle, Chelsea Peretti jako Gina Linetti i Joel McKinnon Miller jako Norm Scully.

Brooklyn Nine-Nine to jedna z zabawniejszych komedii w telewizji. Pokaz zawiera wiele komediowych fabuł, które obejmują grupę zadaniową rabunku prowadzoną przez Ginę Gershon, romans między biurami i slapstick schemat walki z przestępczością. Show zawiera również pozytywne przesłanie na temat używania substancji.

W „Brooklyn Nine-Nine” nie ma złych odcinków. Ma jedne z najlepszych postaci w telewizji, co sprawia, że ogląda się go z przyjemnością.

Program jest również dobrym przykładem na to, jak wykorzystać humor do zilustrowania ważnych kwestii politycznych bez wygłaszania kazań. Na przykład, „The Good Ones” jest zabawnym odcinkiem, ale również dotyczy realistycznej sytuacji w policji.

W serialu występują również jedni z najlepszych aktorów w telewizji. Wśród nich są Andre Braugher, Andy Samberg, Terry Crews, Chelsea Peretti, Joel McKinnon Miller i Melissa Fumero. 'Brooklyn Nine-Nine’ zdobył Złoty Glob dla najlepszego serialu komediowego. Znalazł się również w czołówce najlepszych seriali na Foxie. Serial miał premierę w sieci back-to-back odcinków w czwartek, 7 lutego 2018 roku.

„Brooklyn Nine-Nine” ma również jedne z najlepszych języków w telewizji. Program wykorzystuje slang i wewnętrzne żarty, aby uczynić show zabawnym do oglądania.

Love is Blind

Prawdopodobnie nie jest to najlepsza telewizja, jaką kiedykolwiek widzieliście, ale Love is Blind jest zabawny i kręci się w nim wata cukrowa. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z serią, jest to program randkowy, który paruje singli, którzy są gotowi wziąć ślub bez widzenia się twarzą w twarz. Program jest na Netflixie, a pierwsze dwa sezony można obejrzeć już teraz.

Zasadniczo, Love Is Blind śledzi trzydzieści par speed-dating w „strąkach” przez kilka tygodni. W tym czasie komunikują się przez głośniki. Zawodnicy mają również czas na sen, jedzenie i robienie wywiadów.

Love Is Blind to reality show, które zapożycza od dwóch prekursorów – „Married at First Sight” i „Blind Date”. Nie jest to nowy pomysł. Oba pokazują pary, które biorą ślub od pierwszego wejrzenia, ale Love Is Blind robi to z większą finezją.

Love Is Blind został stworzony przez Abhijita Naskara, neuronaukowca i autora bestsellerów. Mówi, że kiedy jesteś w nowym związku, twój mózg jest „nielogiczny”, ale nie musi tak być. Możesz kochać kogoś, nawet jeśli nie znasz go dobrze.

Zespół produkcyjny Love Is Blind wymyślił wyjątkowy sposób na randki. Poza zwykłymi rzeczami, takimi jak konta w mediach społecznościowych, stworzyli „strąk”, który jest całkowicie dźwiękoszczelny. Pozwala to na komunikację przez głośniki i można w nim pozostać tak długo, jak się chce.

Love Is Blind ma kilka powtarzających się motywów z pierwszego sezonu, ale to wciąż wczesny okres jego trwania. Do tej pory dwie pary zdołały przetrwać eksperyment, ale reszta rozpadła się przed emisją nowych odcinków. Oznacza to, że nie zobaczysz wielu zaręczyn na Love Is Blind, i prawdopodobnie nie zobaczysz, jak twoja ulubiona para bierze ślub.

Stranger Things

Niezależnie od tego, czy jesteś średnio zaawansowanym czy zaawansowanym uczniem języka angielskiego, możesz cieszyć się oglądaniem „Stranger Things”, jednocześnie poprawiając swój angielski. Program jest oryginalną serią od Netflixa i już pobił rekordy w streamingu. Akcja serialu rozgrywa się w latach 80. w małym miasteczku o nazwie Hawkins w stanie Indiana. Śledzi grupę przyjaciół i ich bitwy z niebezpiecznymi siłami.

Program jest świetnym sposobem na naukę języka angielskiego, ponieważ postacie mówią po angielsku w stylu konwersacyjnym. Dialogi są łatwe do śledzenia i jest wiele odniesień do świata rzeczywistego. Program jest również dobrym sposobem na naukę interakcji społecznych, co jest ważne dla uczących się angielskiego.

W serialu jest dużo przemocy i niebezpieczeństw. Fabuła ma również wiele zwrotów akcji. Seria stała się wielkim hitem wśród fanów i zainspirowała merchandising, w tym fast foodów.

„Stranger Things” to seria połączonych ze sobą historii, których akcja rozgrywa się w filmie, telewizji, grach wideo i produktach konsumenckich. Seria eksploruje kwestie sprawiedliwości społecznej. Seria jest również wypełniona motywami science fiction. Seria używa wielu naukowych terminów, które nie występują w powszechnym języku angielskim.

To także dobry sposób na poznanie amerykańskiej historii. W serialu występują postacie z różnych epok, co oznacza, że poznasz historię USA. To świetny sposób na poznanie historii naszego narodu i tego, jak dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Język używany w serialu jest również bardzo złożony, ale jest idealny do nauki angielskiego.

Innym świetnym serialem do nauki angielskiego jest „American Horror Story”. Akcja serialu rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku, a bohaterowie mówią odpowiednio do swojego kontekstu. Serial jest również świetnym sposobem na poznanie różnych regionalnych akcentów i tego, jak się różnią.

Rick Sanchez’s Rick and Morty

Znany ze swojego absurdalnego stylu Rick i Morty to popularny serial animowany dla dorosłych. Program koncentruje się na dziadku i jego wnuku. Dziadek nazywa się Rick, a jego wnuk nazywa się Morty. Para mieszka w garażu na przedmieściach.

Rick jest egocentryczną postacią, ale jest też bardzo mądrym naukowcem. Ma dostęp do technologii, która pozwala mu podróżować po wszechświecie. Regularnie spotyka się z istotami pozawymiarowymi. Ma również talent do robienia z siebie głupka.

Serial łączy humor z tematyką science fiction. W serialu jest wiele zwrotów akcji. Odkrywa również społeczne aspekty naszego świata. Jest to dobry serial dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych uczących się języka angielskiego. Jest również dobry dla tych, którzy chcą się nauczyć historii Ameryki.

Chociaż Rick i Morty może wydawać się prostą kreskówką, ma wiele do zaoferowania. Postacie są inteligentne, a show używa prostej terminologii, aby zrobić punkt. Fabuła show ma piękne wizualizacje i wiele zwrotów akcji.

Rick i Morty to świetny serial dla tych, którzy chcą poznać amerykański humor. Ma dobrą mieszankę komedii i humoru dla dorosłych. W serialu pojawia się wiele odniesień do popkultury.

Program jest również dobrym źródłem słownictwa i wiedzy gramatycznej. Program używa języka technicznego, a także posiada monologi, aby ułatwić śledzenie historii. Program jest również dobry do nauki historii Ameryki, ponieważ rozgrywa się w różnych czasach i miejscach.

Rick i Morty jest hitem dla Adult Swim od czterech lat. W 2017 roku serial był najlepszym programem komediowym wśród osób w wieku 18-34 lat. Otrzymał również najwięcej ocen ze wszystkich seriali Adult Swim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *