Samodzielna nauka języka angielskiego - 6 najczęstszych błędów

Zakłopotanie to coś, co zdarza się, gdy uczysz się nowego języka. Próbujesz dowiedzieć się, jak coś powiedzieć i zaczynasz czuć, że tak naprawdę nie robisz tego dobrze. Nie chcesz robić z siebie głupka i nie chcesz sprawiać wrażenia, jakbyś nie chciał się uczyć.

Mieszanie „on” i „ona”

Używanie prawidłowych kombinacji leksykalnych może być różnicą między uczniem klasy A a B+, więc pamiętaj, aby poczytać o prawidłowym używaniu wybranego języka – ten fragment jest dziełem autora portalu york-yorki-azalia.eu. W sieci nie brakuje darmowych materiałów, więc odrób pracę domową, a na pewno znajdziesz mnóstwo materiałów, które pomogą Ci wyprzedzić innych. Możesz również zasięgnąć opinii leksykografa, aby uzyskać rekomendację słowną. Jest to świetny sposób, aby upewnić się, że uzyskasz jak najwięcej z czasu spędzonego w klasie.

Uzyskanie poprawnej kombinacji „on” i „ona” nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W przeciwieństwie do innych języków, angielski nie pozwala Ci wybrać, którego z nich użyć. Oznacza to, że będziesz musiał być nieco bardziej konkretny w swoim wyborze, ale jest to warte wysiłku.

Próba nauczenia się wszystkiego

Próba nauczenia się wszystkiego podczas samodzielnej nauki angielskiego może być wielkim wyzwaniem, ale jeśli dasz radę, może to być satysfakcjonujące doświadczenie. Aby się uczyć, musisz mieć plan i ustalony harmonogram. Pomoże Ci to zapamiętać, kiedy należy się uczyć, co ułatwi proces nauki. Istnieje wiele sposobów na naukę angielskiego, możesz włączyć język do swojego codziennego życia. Należą do nich czytanie powieści, oglądanie filmów i programów telewizyjnych w języku angielskim oraz korzystanie z Internetu w celu znalezienia zasobów, które pomogą Ci w nauce.

Innym świetnym sposobem na naukę jest znalezienie partnera do nauki. Pomoże Ci to w utrzymaniu się na właściwym torze nauki i będzie Cię rozliczać. Możesz również znaleźć fora lub inne zasoby internetowe, które pomogą Ci w nauce. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że uczysz się w odpowiednim czasie, jest ustalenie stałego czasu na naukę każdego dnia. Kiedy masz ustalony czas na naukę, będziesz bardziej skłonny do trzymania się go.

Innym ważnym aspektem nauki języka angielskiego jest upewnienie się, że zawsze o nim myślisz. Czy to w formie oglądania programów telewizyjnych, słuchania podcastów lub czytania powieści, powinieneś zawsze myśleć o tym, czego się uczysz. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z danym słowem, zanotuj je i sprawdź tłumaczenie. Myśląc o angielskim, sprawisz, że język będzie bardziej naturalny, a także wzmocnisz słownictwo, którego się nauczyłeś. Jeśli zauważysz, że nie uczysz się zbyt wiele, być może nadszedł czas, aby zmienić swoje metody nauki lub zasoby.

Nauka angielskiego nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Możesz ją wkomponować w swój codzienny harmonogram i nie zajmie Ci ona dużo czasu. Podczas nauki powinieneś mieć plan nauki, ustalony harmonogram i przyjaciela, który pomoże Ci w nauce. Jeśli możesz znaleźć kumpla do nauki, łatwiej będzie Ci utrzymać motywację i pozostać na dobrej drodze do nauki.

Zakłopotanie podczas nauki nowego języka

Zakłopotanie jest jednym z największych lęków, kiedy próbujesz nauczyć się nowego języka. To naturalne, że czujesz się zakłopotany, gdy pytasz o drogę lub próbujesz powiedzieć coś do ludzi, których nie znasz. Ale możesz łatwiej pokonać ten strach. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci go pokonać.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że nie budujesz bariery, która utrudni Ci proces nauki. Oznacza to, że powinieneś regularnie ćwiczyć. Powinieneś również mówić na głos, gdy uczysz się nowego języka. To pomoże Ci pokonać strach przed popełnianiem błędów.

Powinieneś również unikać porównywania się z innymi. Jest to bardzo częsta rzecz do zrobienia, gdy próbujesz nauczyć się języka. Jeśli nie porównujesz się z innymi, będziesz miał więcej pewności siebie i będziesz mniej martwił się o popełnianie błędów. Będziesz też czuł się mniej zakłopotany. Dzięki temu będziesz w stanie robić postępy znacznie szybciej. A także będziesz miał większe szanse na zdobycie przyjaciół.

Zakłopotanie jest czymś, co można łatwo przezwyciężyć. Jeśli będziesz ćwiczyć i uczyć się języka, wkrótce będziesz w stanie pokonać swój strach. Pamiętaj, że nie musisz być doskonały w danym języku, aby móc się nim posługiwać. Musisz tylko mieć pewność siebie, aby to zrobić. Biorąc pod uwagę te wskazówki, będziesz w stanie pokonać swój strach i nauczyć się nowego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *