5 Szybka nauka języków obcych - sposoby poliglotów

Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się języka obcego dla kariery, dla zabawy, czy dla podróży, możesz wykorzystać techniki szybkiej nauki języka, aby to osiągnąć. Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

Ucz się od skromnych poliglotów

Poza nauką poprawnej wymowy obcego słowa, istnieją inne powody, dla których warto uczyć się języka. Na początek, jest to dobre dla twojego mózgu. Ponadto, możesz spotkać innych ludzi, którzy mówią w języku docelowym. I, będziesz w stanie lepiej ich zrozumieć.

Aby nauczyć się języka, będziesz chciał mieć jak najwięcej sesji ćwiczeniowych. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na korepetytora językowego, istnieje wiele darmowych zasobów online. Możesz nawet wypróbować aplikację do nauki języka online. W ten sposób będziesz mógł uczyć się języka i jednocześnie go ćwiczyć.

Jeśli chcesz poznać najprostszy sposób nauki nowego języka, spróbuj użyć metody zwanej StoryLearning(r). Metoda ta wykorzystuje historie, abyś mógł rozpocząć naukę. A co najlepsze, jest ona skuteczna dla wszystkich rodzajów języków. Więc nie musisz się martwić, że będziesz zawstydzony, jeśli popełnisz błąd.

Innym ciekawym sposobem nauki języka jest czytanie – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu whia.gr. Niektóre języki są utrzymywane przy życiu w celach czytelniczych. I, można się wiele nauczyć z ich czytania. Ale, jest też pewien minus. Czytając, będziesz uczyć się słów i zwrotów, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz w telewizji lub nie usłyszysz w prawdziwym życiu.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem na naukę języka jest mówienie. Tak więc, jeśli zamierzasz wykorzystać swoją nowo zdobytą wiedzę, spróbuj znaleźć ludzi, którzy mówią w Twoim języku docelowym w Twoim rodzinnym mieście. Lub, możesz również spróbować znaleźć kogoś, kto mówi w tym języku w obcym kraju. Możesz nawet znaleźć kogoś, kto tam mieszka.

Jest wiele innych sposobów na naukę nowego języka, ale to tylko kilka najseksowniejszych. Pamiętaj również, aby wybrać metodę nauki języka, która Ci odpowiada. Możesz nawet poszukać w Internecie najlepszych aplikacji do nauki języka online. Miejmy nadzieję, że wkrótce będziesz na dobrej drodze do zostania prawdziwym poliglotą. A przy okazji będziesz się świetnie bawił. I będziesz mógł cieszyć się wszystkimi innymi korzyściami płynącymi z nauki nowego języka.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz być cierpliwy. To długi i żmudny proces, ale zostaniesz nagrodzony nowo odkrytą wiedzą i zupełnie nowym światem możliwości.

Mnemotechniki

Używanie mnemotechniki do szybkiej nauki języka jest dobrą strategią, która pomoże Ci zapamiętać nowe słowa. Dzieje się tak dlatego, że mnemotechniki tworzą skojarzenia pomiędzy słowem a innymi rzeczami. Skojarzenia te są tworzone za pomocą obrazów i znaczeń, które pomagają słowu pozostać dłużej w pamięci.

Techniki te istnieją już od dłuższego czasu. Są one szczególnie skuteczne w nauce języków obcych. Niektóre z urządzeń mnemotechnicznych, których możesz użyć, to piosenki, obrazki i fabuły. Mogą one pomóc Ci zwiększyć pamięć krótkotrwałą i pamięć słuchową. Możesz również używać akronimów, które są tworzone z pierwszych liter innych słów.

Inna technika, której możesz użyć do zapamiętania słów, nazywa się skojarzeniowo-obrazowa. Jest to technika łatwa w użyciu. Wystarczy, że stworzysz skojarzenia pomiędzy słowem a obrazami. Na przykład, możesz użyć obrazu Mikołaja i Rudolfa, aby zapamiętać słowo „sante”. Możesz również użyć rymujących się mnemotechnik, które ułatwiają zapamiętywanie.

Tworzenie mnemotechnik może być na początku czasochłonne, ale gdy już poćwiczysz, będziesz w stanie tworzyć je z łatwością. Możesz również skorzystać z metody znanej jako mnemotechnika słów kluczowych, która jest uproszczoną wersją techniki słów kluczowych.

Mnemotechnika słów kluczowych to metoda, która łączy nowe słowo ze słowem w Twoim języku ojczystym. Jest ona często polecana jako najlepsza metoda nauki słownictwa. Może być również stosowana do zapamiętywania rzeczowników z podziałem na płeć.

Na przykład, możesz użyć rymującej się mnemotechniki, aby zapamiętać liczbę dni w miesiącu. Możesz również użyć mnemotechniki do zapamiętania płci słowa w języku obcym. Możesz stworzyć mnemotechnikę dla słowa „kapelusz”, używając obrazu eleganckiego kapelusznika w kapeluszu.

Mnemotechniki do szybkiej nauki języka mogą być dobrą strategią dla uczących się języków obcych. Często sprzedaje się je jako odpowiedź na wszystkie problemy związane z nauką, ale nie brakuje ich krytyków. Wielu badaczy zakwestionowało stosowanie mnemotechnik w prawdziwym życiu. Jednak większość badań potwierdza skuteczność mnemotechnik.

Tak długo jak jesteś w stanie zapamiętać urządzenie, możesz używać mnemotechnik do szybkiej nauki języka.

Ćwicz mówienie do siebie

Używanie różdżki do mówienia w nowym języku nie zawsze jest najłatwiejszym zadaniem do podjęcia. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby ćwiczyć swoje nowo odkryte umiejętności językowe bez konieczności opuszczania zacisza własnego domu. Niektóre z nich to nagrywanie własnych dowcipnych tweetów, granie w gry słowne ze swoim zwierzakiem i odtwarzanie ostatniej rozmowy w języku ojczystym.

Jeśli chodzi o naukę języka, to nie można uzyskać lepszego efektu z dobrze zaokrąglonego programu nauczania niż odrobina samodzielnej praktyki. Może nie jest to najprzyjemniejsza część twojego dnia, ale może być zabawna i stanowić wyzwanie. Trochę kreatywności i dużo cierpliwości może przejść długą drogę, jeśli chodzi o naukę nowego języka. Najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie od podstaw i budowanie stamtąd.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie nauki jest znalezienie aplikacji lub strony internetowej, na której można ćwiczyć nowo nabyte umiejętności językowe. Poza grami, możesz również wypróbować niektóre z bardziej zaawansowanych czynności, takich jak mówienie do zwierzęcia lub czytanie książki na głos. Wybierz taki czas i dzień, aby nie rozpraszały Cię codzienne obowiązki i upewnij się, że masz przy sobie wspierającego partnera lub grupę przyjaciół. Jeśli szukasz bardziej formalnego otoczenia, spróbuj uczęszczać do szkoły językowej. To dobry sposób, aby lepiej opanować język i poznać ludzi, którzy są szczerze zainteresowani Twoimi celami językowymi. Jeśli jesteś zainteresowany nauką nowego języka, łatwo znajdziesz szkołę, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Istnieje wiele powodów, aby wybrać różdżkę nad różdżkami, ale jeśli szukasz sposobu na poprawę swoich umiejętności językowych, nie musisz szukać daleko. Zacznij od korzystania z najbardziej renomowanych zasobów językowych na rynku, a będziesz na dobrej drodze do zostania native speakerem w krótkim czasie. Nie ma żadnych gwarancji, ale jeśli jesteś gotów poświęcić swój czas, możesz odnieść sukces przy odrobinie szczęścia i wiary w siebie.

Ustal rutynę

Stworzenie rutyny w nauce języka może pomóc Ci odnieść większy sukces. Musisz jednak upewnić się, że ta rutyna jest skuteczna. Nie wystarczy po prostu usiąść i uczyć się. Musisz jeszcze poćwiczyć, aby wzmocnić swoje umiejętności językowe. Powinieneś również stworzyć realistyczny harmonogram nauki. Dzięki temu będziesz mógł dopasować naukę języka do swojego życia.

Nauka języka może być trudna, zwłaszcza na początku. Musisz pokonać strach i popełniać błędy. Musisz również znaleźć odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci w nauce języka. Jednak z odpowiednimi narzędziami i dobrym planem nauki, nauka języka może być satysfakcjonującym doświadczeniem.

Rutyna w nauce pomaga monitorować postępy i wyznaczać sobie cele. Powinieneś wyznaczyć sobie cele, które są łatwe do zmierzenia, ale również ekscytujące. Dzięki temu będziesz mieć motywację. Liczba kluczowych wyników, które ustalisz, zależy od Twojego zaangażowania czasowego i tego, jak długo zamierzasz się uczyć. Jeżeli Twoim celem jest osiągnięcie płynności w określonym terminie, powinieneś wyznaczyć sobie ramy czasowe. Powinieneś również ustawić bufor, aby umożliwić przerwy w nauce.

Idealna rutyna nauki języka będzie zawierała kombinację metod wejściowych, metod wyjściowych i informacji zwrotnej. Warto również włączyć do niej aktywność fizyczną. Badania wykazały, że ćwiczenia fizyczne mogą poprawić Twoje zdolności uczenia się. Możesz używać kaset audio, podcastów lub filmów z YouTube, aby poprawić swoje umiejętności słuchania. Możesz również zapisywać to, co słyszysz.

Idealna rutyna nauki obejmuje również okres przestoju. Możesz wykorzystać ten czas na relaks lub inne czynności, które nie są związane z nauką. Na przykład, możesz porozmawiać z przyjacielem po angielsku. Możesz też obejrzeć dobry film z napisami. Możesz nawet czytać artykuły w tym języku.

Będziesz musiał pracować nad swoimi umiejętnościami językowymi każdego dnia. Możesz używać flashcards do ćwiczenia czasowników nieregularnych. Możesz również uczyć się słownictwa. Jeśli uczysz się języka, którego nie znasz, znajdź dobrego korepetytora, który odpowie na Twoje pytania i udzieli informacji zwrotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *