3 najlepsze sposoby na naukę hiszpańskiego online

Niezależnie od tego, czy uczysz się hiszpańskiego dla pracy czy dla zabawy, jest kilka sposobów, aby zacząć. Istnieją jednak trzy konkretne opcje, które są uważane za jedne z najlepszych. Te trzy opcje to Coursera, FluentU i Rosetta Stone.

Rosetta Stone

Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się nowego języka, czy po prostu chcesz podszlifować swoje umiejętności, Rosetta Stone jest jednym z najlepszych sposobów na naukę hiszpańskiego online. Z ponad 25-letnim doświadczeniem, firma pomogła niezliczonym ludziom odnaleźć swój głos.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kursów językowych, Rosetta Stone zapewnia dostęp do swoich lekcji w trybie online i offline. Możesz pobrać lekcje na swoje urządzenie z systemem iOS lub Android i uczyć się gdziekolwiek jesteś.

Rosetta Stone używa obrazów, dźwięku i rzeczywistych sytuacji do nauczania języka. Jej programy są przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników języka hiszpańskiego. Nie uczą one zaawansowanej gramatyki ani umiejętności konwersacyjnych, ale mogą pomóc Ci zbudować solidne podstawy do dalszej nauki języka. Firma oferuje również subskrypcję Lifetime Plus, która daje 12 miesięcy korepetycji na żywo.

Choć jest to świetny sposób na naukę podstawowych słówek, Rosetta Stone uczy powoli i stopniowo. Nie jest to też rozwiązanie dla każdego. Niektórzy uważają ją za nudną, a inni za pomocną. Jeśli szukasz kursu językowego, powinieneś poszukać bardziej wszechstronnego programu.

Niektórzy uczący się języka mówią, że metoda Rosetta Stone jest bardziej podobna do nauki języka w dzieciństwie. Jest też krytykowana za to, że nie podaje wyraźnych tłumaczeń.

Inną częstą krytyką jest to, że Rosetta Stone używa tych samych zdjęć we wszystkich swoich kursach. Podczas gdy te zdjęcia mogą pomóc Ci zrozumieć podstawową gramatykę hiszpańską, nie są one kulturowo specyficzne.

Metoda Rosetta Stone oparta jest na modelu „akwizycji”, który opisuje jak dzieci uczą się języka w sposób naturalny. Program wykorzystuje kombinację dźwięków, obrazów i skojarzeń, aby uczyć słownictwa i gramatyki. W przypadku niektórych lekcji zostaniesz również połączony z korepetytorem na żywo, co pozwoli Ci zadawać pytania i sprawdzać lekcje.

Podczas gdy możesz nauczyć się kilku zwrotów na darmowej stronie internetowej lub w aplikacji, najlepszym sposobem na naukę nowego języka jest spędzenie dużej ilości czasu na ćwiczeniach. Powinieneś również spędzać czas w środowisku hiszpańskojęzycznym, słuchać hiszpańskiego radia i telewizji oraz czytać hiszpańskie teksty.

Na koniec powinieneś wybrać metodę nauki, która daje Ci dostęp zarówno online jak i offline. Zwróć uwagę na łatwość obsługi i to, czy jest ona dopasowana do Twojego stylu życia.

FluentU

Założony przez Alana Parka w 2011 roku, FluentU jest platformą wideo opartą na subskrypcji do nauki nowego języka. Z biblioteką ponad 1000 filmów, w tym hiszpańskich, aplikacja pozwala użytkownikom oglądać prawdziwe media w języku, którego się uczą. FluentU zawiera również wbudowany słownik i karty flash. Narzędzia te są łatwe w użyciu i mogą pomóc w poprawieniu umiejętności słuchania.

FluentU jest darmowy przez pierwsze 14 dni. Dzięki temu możesz zapoznać się z aplikacją i zdecydować, czy chcesz dalej płacić. Po zakończeniu darmowej próby, możesz wybrać pomiędzy Planem Podstawowym, Planem Plus lub Planem Rocznym. Będziesz miał dostęp do wszystkich treści FluentU przez miesiąc po zakończeniu rozliczenia. Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

FluentU oferuje dużą bibliotekę filmów i materiałów audio, a także wiele unikalnych narzędzi do nauki języka. Oprócz filmów, aplikacja zawiera transkrypcje, tłumaczenia i flashcards.

Karty flash FluentU są zasilane przez oprogramowanie SRS, które jest sprawdzoną metodą poprawy pamięci. Wyświetlają one słowa w coraz większych odstępach czasu i pokazują je w kontekście. Posiadają również przycisk „Learn”, który łączy się z quizami. Testy te są zaprojektowane tak, aby ocenić poziom zrozumienia, a przycisk „Learn” jest świetną funkcją do wykorzystania przy przeglądaniu lekcji.

Strona FluentU posiada również blog, który zawiera artykuły na temat różnych języków. Strona ma ponad pięć milionów czytelników miesięcznie.

Plan podstawowy kosztuje 120 dolarów za rok. Zawiera on dostęp do biblioteki FluentU, a do wyboru są poziomy: Newbie do Native. Jeśli zdecydujesz się na upgrade do Planu Plus, będziesz miał dostęp do nieograniczonej ilości filmów.

FluentU posiada unikalną funkcję streak, która motywuje użytkowników do utrzymania motywacji i kontynuowania nauki. Streamy są również zaprojektowane tak, aby utrzymać użytkowników w subskrypcji usługi.

FluentU posiada różnorodną zawartość dla uczących się dziewięciu języków. Znajdziesz tu filmy z krajów, w których mówi się danym językiem, a także poznasz ważne zwroty i słownictwo. Poznasz kontekst kulturowy, a także posłuchasz rzeczywistych rozmów w danym języku.

News In Slow Spanish

Pomimo swoich wad, News in Slow Spanish pozostaje użytecznym źródłem nauki języka. Nie posiada on funkcji recenzji ani żadnych innych sztuczek, ale zawiera jedne z najlepszych lekcji w tym przedziale cenowym.

News in Slow Spanish to platforma do nauki języka online, która dostarcza wiadomości w języku hiszpańskim. Każdego tygodnia, serwis wydaje 30 minutowe odcinki bieżących wydarzeń w języku hiszpańskim. Obejmują one szeroki zakres tematów, od niepokojów politycznych w Ameryce Łacińskiej po szczepienia przeciwko koronawirusom.

Narratorzy mówią bardzo powoli, co ułatwia słuchanie wiadomości. Opowieść jest też bardzo dobrze wykonana, ma doskonałą jakość audio. Są też lekcje słownictwa, dyskusje gramatyczne i wbudowane tłumaczenia. Są też tani korepetytorzy online i partnerzy do wymiany językowej.

Jest wiele funkcji, z których można korzystać. Darmowy podcast jest dostępny na iTunes i urządzeniach z systemem Android. Użytkownicy mają również możliwość subskrybowania strony internetowej lub aplikacji. Strona jest przyjazna dla użytkownika, a użytkownicy mogą ćwiczyć w podróży.

Strona internetowa i aplikacja zawierają również arkusze słownictwa i pełne wersje tekstowe wiadomości. Strona jest łatwa w nawigacji, a użytkownicy mogą uzyskać subskrypcję premium, jeśli chcą.

Wiadomości są przedstawione w ciekawy sposób. Mimo, że nie są to najciekawsze historie, jakie słyszałeś w ostatnim czasie, to jednak dobrze oddają aktualny stan rzeczy. Narracja jest dobrze wykonana, a gospodarze mówią powoli, używając wyrażeń w sposób naturalny. Podkreślają też niektóre słowa w tłumaczeniu, co jest miłym akcentem.

Strona posiada również łatwy w użyciu moduł wymowy. Jest to świetna funkcja dla początkujących. System pozwala użytkownikom nagrywać siebie podczas powtarzania frazy, a następnie nagrywać w tym samym czasie w swoim tempie. Ta praktyka pomaga poprawić ich umiejętności komunikacyjne, a także pomaga zwiększyć zasób słownictwa.

Na stronie znajduje się również słowniczek hiszpańsko-angielski oraz inne przydatne zasoby. Przyjazny interfejs strony sprawia, że początkujący użytkownicy mogą szybko i łatwo rozpocząć naukę.

Strona mogłaby również poprawić swoją funkcję wyszukiwania. Jest to szczególnie ważne dla początkujących, którzy szukają konkretnych słówek.

Coursera

Tysiące kursów hiszpańskiego online są dostępne na Coursera. Ta darmowa, internetowa platforma edukacyjna oferuje różnorodne kursy z wiodących uniwersytetów i firm z całego świata. Możesz wybrać kurs, który jest zaprojektowany dla twoich konkretnych potrzeb. Wiele kursów jest oferowanych w wielu językach, w tym angielskim, hiszpańskim, portugalskim i tureckim.

Program Coursera ma ponad 3000 pięciogwiazdkowych recenzji. Kursy są przede wszystkim darmowe, ale niektóre wymagają płatnej subskrypcji. Kursy są dobrze zorganizowane i łatwe do naśladowania. Instruktorzy Coursera zarabiają na zasadzie per-project. Otrzymują również wsparcie od Coursery, aby stworzyć wysokiej jakości projekty.

Coursera istnieje od kilku lat. Jest to popularna platforma do nauki online. W rzeczywistości dodał ponad pięć milionów uczniów do swojej społeczności od 2019 roku. Coursera współpracuje z uniwersytetami i innymi organizacjami, aby zapewnić wysokiej jakości materiały edukacyjne dla ludzi na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch lat Coursera dodała ponad 530 kursów w języku hiszpańskim. Kursy te są prowadzone przez rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego.

Programy Coursera są przeznaczone dla tych, którzy chcą nauczyć się języka w różnych celach. Na przykład, osoby pracujące w branży opieki zdrowotnej mogą chcieć przenieść się do kraju hiszpańskojęzycznego. Będą musiały nauczyć się języka, aby móc porozumiewać się z pracownikami medycznymi.

Kurs języka hiszpańskiego na poziomie początkującym Coursera podzielony jest na pięć etapów. Każdy etap to inny zestaw lekcji. Nauczysz się słownictwa, gramatyki i umiejętności konwersacyjnych. Kurs zawiera również bezpłatny certyfikat ukończenia. Nauczysz się również jak używać języka hiszpańskiego w kontaktach z ludźmi w rzeczywistych sytuacjach.

Jeśli jesteś średnio zaawansowanym studentem, Coursera ma kilka doskonałych kursów do wyboru. Niektóre z tych kursów są prowadzone przez rodowitych Hiszpanów, podczas gdy inne są zaprojektowane przez doświadczonych korepetytorów online. Możesz również stworzyć swój własny kurs na Coursera. Wszystkie kursy mają napisy w wielu językach i wszystkie kursy mają sylabus z quizami i materiałami do czytania.

Kursy hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym Coursera koncentrują się na nauce gramatyki, struktury zdań i umiejętności konwersacji. Zawierają również quizy pomagające w nauce hiszpańskiej wymowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *